lili
Rekord v komentechZDE
Reklamy piš pouze ZDE
Úryvek z mé knihyZDE

Vítej na blogu hanamontana2009. Ať se ti tu líbí.

Reklamy piš pouze ZDE

Chceš spřátelit? Zapiš se ZDE

Zanechte mi tady hezký koment!!!

Květen 2010

Harry-životopis

28. května 2010 v 17:55 | Lili |  Harry Potter - Životopisy a obrázky
Datum narození: 31.7. 1980
Status:živý
Bydliště: Zobí ulice 4, Kvikálkov, Surrey; žije u tety Petunie a stýčka Vernona Dursleyových,jinak Bradavice
Rodiče: Lily a James Potterovi - oba po smrti
Sourozenci: nemá
Jiní příbuzní: teta Petunie, strýc Vernon a bratranec Dudley
Domácí mazlíček: sova Hedvika
Škola: Bradavice
Kolej: Nebelvír, i když Moudrý klobouk uvažoval i nad Zmijozelem
Hůlka: cesmínové dřevo, péro z fénixe, 11 a pů palce dlouhá, pěkná, podajná
Patron: dvanácterák
Záliby: famfrpál
Láska: Cho Changová, Ginny Weasleyová
Zajímavosti: jediný kdo přemohl Voldemorda
Činy:
zastavil (několikrát) lorda Voldemorda
zábránil mu získat kámen mudrců
zachránil Siriuse Blacka
zůčastnil se turnaje tří kouzelníků
vedl Brumbálovu armádu
účastnil se boje na ministerstvu

Poznávací znamení: nachová jizva na čele ve tvaru blesku, kulaté brýle, magnet na problémy ("Já problémy nevyhledávám," odsekl popuzeně Harry. "Obvykle si problémy vyhledávají mě.")
Vzhled: neposedné černé  vlasy , jasně zelené oči, podle paní Weasleyové každý rok o pár čísel vytáhlejší a vychrtlý (u Dursleyových sem má opravdu "výborně"), obnošené pytlovité oblečení po jeho obtloustlém bratranci Dudleym
Jeho život: Harry se narodil 31.července 1980 v Godrikově dole.jeho rodiče jsou Lily a James Potterovi.Ty ,ale zabije lord Voldemort a tak Harry celých jedenáct let vyrůstá u své tety a strýce.Vernon Dursley,Petunie Dursleyová a Dudley Dursley se k Harrymu chovají jako ke kusu hadru a tak je Harry rád ,že může nastoupit do školy čar a kouzel v Bradavicích.Okamžitě si tu najde kamarády(spolužáky)Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou.Harry hned v prvním ročníku začíná hrát famfrpál za nebelvírské famfrpálové družstvo na postu chytače.Na konci roku zachrání kámen mudrců před profesorem Quirelem ,který ho chce pro Voldemorda.Na konci roku se Harry musí vrátit ke svému strýci tetě.V půlce prázdnin Weasleyovi Harryho od Dursleyových odvezou a od nich Harry nastupuje do druhého ročníku.V bradavicích se začnou dít divné věci-studenty z mudlovských rodin začne napadat netvor z tajemné komnaty.Harry zjišťuje ,že umí mluvit hadím jazykem a otvírá tajemnou komnatu.Tam zachraní Ginny Weasleyovou(Ronovu mladší sestru)před zpomínkou lorda Voldemorta.Ve třetím ročníku Harry zjistí pravdu o svém kmotrovi Siriusi Blackovi(zjistí ,že je nevinný)a napomůže mu k útěku.Ve čtvrtém ročníku je Harry nechtěně přihlášen do poháru Tří kouzelnických škol.Musí soutěžit a společně s Cedrikem Diggorym šampionát vyhrávají,ale když se dotknou Ohnivého poháru,ten je přenese na hřbitov ,kde se vyskytuje lord Voldemort a ten Cedrika zabije.Harryho se snaží zabít taky,ale Harry i s Cedrikovým tělem utíká do Bradavic.V pátém ročníku se Voldemort pokusí získat věštbu týkající se jeho a Harryho.Voldemortovi se věštba nepodaří získat,ale o život přijde jeho kmotr Sirius Black.Všestém ročníku smrtijedi zaútočí na školu a přitom je zabit Albus Brumbál.Je to však smrt na příkaz jak se dozvídáme v dalším díle(Brumbál to Sneapovi přikáže).Vsedmým díle by mělo dojít ke strhujcímu boji,kde by měl Voldemort zemřít.Harry se později ožení s Ginny Weaslyovou a budou mít spolu tři děti-Lily,Jamese a Abuse Severuse.Harry bude pracovat jako bystrozor.
Herec:Daniel RadclffeGinevra Weasley

28. května 2010 v 17:33 | Lili |  Harry Potter - Životopisy a obrázky
Ginny je nejmladší dcera Molly a Arthura Weasleyových. Ginny má hnědé oči a zrzavé vlasy, stejně jako všichni Weasleyovi. Patří do nebelvírské koleje.

Ve filmech ji ztvárnila Bonnie Wright.

V knihách
První čtyři díly

Ginny se poprvé objevila již v prvním díle na nádraží King's Cross, kde doprovázela své bratry a matku na cestě do Bradavic. Sama je ještě na cestu do školy mladá. Pak se objeví ještě na konci knihy.

Ve druhém díle nastoupí do prvního ročníku v Bradavicích, kde se stane studentkou Nebelvíru. Před začátkem školního roku jí Lucius Malfoy v Krucáncích a kaňourech podstrčil viteál, deník Toma Raddlea. Chtěl tak očernit Ginnyina otce, využije toho také k odstranění Brumbála ze školy. Deníku se Ginny začala svěřovat a Raddle v deníku začal získávat její sílu. Ginny tak nevědomky stála za útoky na studenty z mudlovských rodin. Sama si nepamatovala, co dělala ve chvílích, kdy páchala ony zločiny. Na konci knihy odešla do tajemné komnaty, kde ji před smrtí zachránil Harry.

Harry Potter a Fénixův řád
V pátém díle Ginny ukáže svůj talent na famfrpál, o kterém předtím nikdo nevěděl. Když Dolores Umbridgeová zakáže Harrymu hrát v týmu, Ginny ho nahradí na místě chytače. Ačkoli všichni souhlasí s tím, že není tak dobrá jako Harry, v obou zápasech Nebelvíru, ve kterých nastoupila, chytila zlatonku. Stane se také členkou Brumbálovy armády, ve které prokáže, že je talentovanou čarodějkou.

Spolu s Harrym, Ronem, Hermionou, Lenkou a Nevillem se účastní bojů na odboru záhad, kde chtějí zachránit Siriuse. Během boje má zraněný kotník, ale madam Pomfreyová ji rychle vyléčí. Rozejde se se svým přítelem Michaelem Cornerem, který nemohl snést, že ho porazila ve famfrpálu, a začala chodit s Deanem Thomasem.

Harry Potter a princ dvojí krve
V šestém díle je při cestě do Bradavic pozvána Horaciem Křiklanem do Křikova klubu poté, co ve vlaku předvede své kouzelné schopnosti proti Zachariášovi Smithovi. Ginny se stané nebelvírskou famfrpálovou střelkyní, na poslední zápas v sezoně, kterého se Harry nemůže kvůli Snapeovi, který mu udělil školní trest, zúčastnit, nahradí Harryho na postu chytače.

Během roku se do Ginny zamiluje Harry. Ten na ni žárlí, kdykoli ji vidí muckat se se svým přítelem Deanem Thomasem. Nejdřív si to zdůvodňuje tím, že je pro něj jako sestra. Potom nechce začít chodit s Ginny kvůli Ronovi, protože ten nedokázal předtím snést Ginnyiny předchozí kluky. Ginny začne být nespokojená ve vztahu s Deanem. Vadí jí na něm, že ji neustále pomáhá při vcházení do dveří. Nakonec se rozejdou po hádce, kterou nechtěně způsobí Harry pod vlivem felix felicis, když pod neviditelným pláštěm prochází portrétem Buclaté dámy a strčí do Ginny. Ta si myslí, že se jí opět Dean pokouší pomoci v průchodu portrétem.

Když Ginny chytí zlatonku během finálového zápasu s Havraspárem, během kterého si Harry odpykává školní trest se Snapem, propuknou v Nebelvíru, který získal famfrpálový pohár, bujaré oslavy. Když do společenské místnosti přijde Harry, spontánně Ginny přede všemi překvapivě políbí.

Na konci se Ginny spolu s dalšími několika členy Brumbálovy armády snaží ubránit Bradavice před smrtijedy, když jsou Harry a Brumbál pryč. Ginny vyvázne bez zranění, také díky felix felicis, který jí, Ronovi a Hermioně věnoval Harry před odchodem. Po Brumbálově smrti se Harry rozhodne s Ginny rozejít, protože ji chce uchránit před nebezpečím, které by jí hrozilo, kdyby s ním dále chodila.

Harry Potter a relikvie smrti
V posledním díle se Ginny poprvé objeví po Harryho příchodu do Doupěte. Jako dárek k Harryho narozeninám zavede Ginny Harryho do svého pokoje a vášnivě ho políbí, aby od ní měl něco, na co si bude moct vzpomenout poté, co spolu s Hermionou a Ronem odejde pátrat po viteálech. Ron "omylem" vstoupí do Ginnyina pokoje a přeruší je. Ron Harrymu řekne, že Ginny byla po rozchodu zničená a řekne mu, aby jí nedával další naděje.

Ačkoli se Harry s Ginny rozešel stále ji miluje. Například na svatbě Billa a Fleur řekne Viktoru Krumovi, když o ni projeví zájem, že je zadaná. Když jsou s Ronem a Hermionou pryč, tak Harry často vytahuje Pobertův plánek, aby na něm Ginny našel. Když se téměř po roce pak vidí v Bradavicích, Harry obdivuje její krásu, ale kvůli hrozícímu nebezpečí poznamená, že ji nikdy neviděl méně radši.

Ginny strávila celý rok v Bradavicích, kde spolu s Nevillem a Lenkou vedli obnovenou Brumbálovu armádu. S nimi se pokusila ukrást Nebelvírův meč, ale byla chycena a za trest poslána s Hagridem do Zapovězeného lesa. Byly jí také zakázány výlety do Prasinek. Po Velikonocích se ale spolu se zbytkem rodiny schovala a do Bradavic se už nevrátila.

Ginny přijde spolu s rodinou do Bradavic před závěrečnou bitvou. Ačkoli paní Weasleyová si nepřeje, aby tam Ginny zůstávala, také díky Lupinovi může nakonec Ginny zůstat v Komnatě nejvyšší potřeby mimo dění bitvy. Nakonec ale stejně neuposlechne a vrhne se do boje se smrtijedy. Když Harry zjistí, že musí zemřít, aby porazil Voldemorta, nechce se s Ginny rozloučit, protože se bojí, že by pak už nebyl schopný pokračovat. Po Harryho předpokládané smrti Ginny bojuje spolu s Hermionou a Lenkou proti Belatrix Lestrangeové. Ta Ginny téměř zasáhne smrtící kletbou, to vyprovokuje Molly Weasleyovou, která se vrhne do boje s Belatrix a zabije ji.


relikvie smrti-minitest

28. května 2010 v 13:40 | Lili
1.Jaké jsou relikvie smrti?
   a)Pobertův plánek, Neviditelný plášť a tisová hůlka
   b)Neviditelný plášť, Bezová hůlka a kámen vzkřišení
   c)Radleův deník, Salazarův náhrdelník a Neviditelný plášť

2.Z jaké z bajek Barda Beedlyho jsou relikvie?
   a)Králíček šmudlíček a jeho užvaněný košťál
   b)Příběh tří bratří
   c)Nejsou ze žádné bajky

3.Kdo vlastnil první relikvii před Harrym?
   a)Draco
   b)Brumbál
   c)Voldemort
Správné odpovědi:1.b,2.b,3.c

Nejznámější lidé z Fénoxova řádu

28. května 2010 v 13:25 | Lili |  Harry Potter - Videa a obsazení

Zakladatel:Albus Percywal Wulfrick Brian Brumál

Člené:
Alator Moody
Nymfadora Tonksová
Remus Lupin
Sirius Black
Molly Weasleyová
Artur Weasley
Bill Weasley
Charlie Weasley
Lili Potterová
James Potter
Alice Longbottomová
Frank Longbottom
Severus Snape
Mundungus Fletcher
Rubeus Hagrid
Dedalus Kopál
Hestie Jonsnová
Kingsley Pastorek
...a další

Hlavní postavy-Fénixův řád

28. května 2010 v 13:17 | Lili |  Harry Potter - Videa a obsazení
Harry Potter


Ron Weasley


Hermiona Grangerová


Ginny Weasley


Neville Longbottom


Lenka Láskorádová


Harry Potter a Ginny Weasley

28. května 2010 v 12:51 | Lili |  Harry Potter - Videa a obsazeníTohle video zbožňuju